NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANEPYTANIAF.A.Q

FAO - najczęściej zadawane pytania

Wybór grubości szkła jest podyktowany najczęściej jego przenaczeniem, gabarytem i względami bezpieczeństwa. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt – nasz personel pomoże dobrać jego odpowiednie parametry.

Różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami szkła jest znacząca i najbardziej widoczna na wydrukach i kolorach o jasnych odcieniach. Standardowe zwykłe szkło przeźroczyste  (float ) jest zabarwione na kolor z poświatą zielonkawą, co wpływa na zniekształcenie kolorystyczne. W przypadku szkła optiwhite (szkło odbarwione, o niebieskawym odcieniu) zakres barw jest lepiej postrzegany przez ludzkie oko ,a zatem ostateczny kolor jest bardzo zbliżony do oryginału. Np przy grafice lub kolorze w białym odcieniu na szkle diamentowym uzyskamy kolor extra biały natomiast przy zwykłym szkle będzie tzw złamana biel

Różnice, te są bardziej widoczne przy zastosowaniu grubszego szkła.

szkło hartowane (tzw ESG) jest szkłem, które zostało poddane specjalnej obróbce termicznej, przez co znacznie rośnie odporność szkła na rozbicie oraz wytrzymałość termiczna. Właściwości te wykorzystywane są w realizacjach paneli szklanych kuchennych montowanych w miejscu gdzie występują palniki gazowe, bądź inne rodzaje kuchenek w bardzo bliskiej odległości.

W przypadku kuchenek indukcyjnych - nasze doświadczenie pozwala stwierdzić, że przy użyciu odpowiedniej grubości szkła stosowanie szkła hartowanego nie jest konieczne. Należy pamiętać, aby podczas gotowania naczynie, w którym gotujemy nie stykało się bezpośrednio z szybą.

Wizualnie szkło hartowane nie różni się niczym od szkła nie hartowanego. Nadal ma taki sam wygląd jak przed hartowaniem. Jednak mimo braku wizualnych zmian, szkło po zahartowaniu zmienia swoje właściwości fizyczne. UWAGA: szkła hartowanego nie wolno poddawać obróbce! Wszelkie czynności związane z obróbką, jak docinanie, szlifowanie czy wiercenie otworów muszą być wykonane przed hartowaniem. Szkło zahartowane ma tak duże naprężenia wewnętrzne (to one powodują, że jest takie mocne), że obróbka po hartowaniu może spowodować natychmiastowe rozbicie szkła.

pracujemy na wydrukach najwyższej jakości, nasze grafiki są laminowane warstą UV, która chroni kolory grafiki i zapewnia jej długą żywotność

Terminowośc wykonywania usług to dla nas jeden z priorytetów prowadzonej działalności.

W zależności od wybranej usługi i rodzaju szkła są różne terminy oczekiwania. Termin montażu luster i szkła niehartowanego to ok 3-10 dni roboczych, natomiast szkło hartowane i wykonywane na specjalne zamówienie to okres 10-25 dni roboczych - w zalezności od obłożenia terminów w danym okresie.

Zanim umówimy się na pomiar - wykonujemy wstępną wycenę na podstawie przesłanego formularza (tutaj link do formularza) lub po kontakcie telefonicznym. Przygotowujemy kalkulację, aby byli Państwo zorientowani jaka jest cena kompleksowej usługi - jeżeli wstępna wycena Państu odpowiada, wtedy dopasowujemy dogodny termin - również w porach wieczornych

TOP